5. Отворено првенство Чукарице у проблемском шаху за младе- резултати

Шаховски клуб „Краљ“ у сарадњи са основним школама и предшколским установама општине Чукарица под покровитељством општине Чукарица 03. децембра 2017. године организовао је 5. Међународно отворено првенство Чукарице у проблемском шаху за младе.
Такмичење су свечано отворили, испред ГО Чукарица, члан Општинског већа господин Дејан Јањић као и домаћин скупа Јелена Воларов, директорка ОШ „Ђорђе Крстић“. Учествовало је 90 такмичара у 10 различитих катеогрија. Ове године такмичење је било међународно па су осим другара из целе Србије учествовали и талентовани решавачи из Бугарске, Хрватске, Турске, Израела и са Исланда. Такмичење је трајало неколико сати, а тежини задатака говори и податак да су само неки од најмлађих решавача у групи до 6 година успели све задатке успешно да реше.

Победницима такмичења медаље и пехаре свечано су доделили: члан Општинског већа господин Зоран Адамовић уз честитке за добру организацију и масовно такмичење као и напомену да ће ГО Чукарица наставити да пружа подршку шаховском клубу „Краљ“ и талентованим малишанима као и Јелена Воларов, директорка ОШ „Ђорђе Крстић“ која је истакла да јој је посебно задовољство што има прилику да сваке године угости паметну и вредну децу – шахисте.
Марија Лукић, председник Шаховског клуба “Краљ” и организатор такмичења, захвалила се ГО Чукарица на одличној сарадњи и подршци клубу у организацији масовних шаховских турнира за младе и талентоване играче не само наше Општине, као и сјајном домаћину ОШ “Ђорђе Крстић” на подршци у популаризацији ове древне игре.
Победници по групама су следећи:
Дечаци до 6 година:
1. Михаило Карпић
2. Павле Милановић
3. Урош Пешељ
Девојчице до 6 година:
1. Милица Голубовић
2. Симона Маријановић
3. Леа Глишић
Дечаци до 8 година:
1. Кристијан Јеврић
2. Урош Божић
3. Урош Станковић
Девојчице до 8 година:
1. Тамара Јанковић
2. Зара Грујичић
3. Јулија Љубојевић
Дечаци до 10 година:
1. Марко Н. Милановић
2. Димитрије Топаловић
3. Богдан Грубић
Девојчице до 10 година:
1. Ана Стојановић
2. Ана Летуница
3. Теодора Стојановић
Дечаци до 14 година:
1. Алекса Ненковић
2. Урош Ђанковић
3. Андреј Балабан
Девојчице до 14 година:
1. Ана Савић
2. Ирина Вујатовић
3. Анисиа Савић
Дечаци до 18 година:
1. Балша Видак Граовац
2. Димитрије Крстић
3. Лазар Цветковић
Девојчице до 18 година:
1. Кристина Тодоровић
2. Катарина Вучићевић
 
Екипни пласман клубова:
1. Шаховски клуб „Краљ“
2. Шаховски клуб „Видиковац“
3. Основна школа “Бејза”
Пласман свих такмичара ПЛАСМАН

Фотографије:

You can leave a response, or trackback from your own site.
Powered by WordPress | Free WordPress Templates by Free WordPress Themes | Thanks to WordPress News Themes and