Проблемски шах 2017.

Шаховски клуб „Краљ“ у сарадњи са основним школама и предшколским установама општине Чукарица под покровитељством општине Чукарица 03. децембра 2017. године организовао је 5. Међународно отворено првенство Чукарице у проблемском шаху за младе.   Такмичење су свечано отворили, испред ГО Чукарица, члан Општинског већа господин Дејан Јањић као и домаћин скупа Јелена Воларов, директорка ОШ „Ђорђе Крстић“. Учествовало је 90 такмичара у 10 различитих катеогрија. Ове године такмичење је било међународно па су осим другара из целе Србије учествовали и талентовани решавачи из Бугарске, Хрватске, Турске, Израела и са Исланда. Такмичење је трајало неколико сати, а тежини задатака говори и податак да су само неки од најмлађих решавача у групи до 6 година успели све задатке успешно да реше.

Победницима такмичења медаље и пехаре свечано су доделили: члан Општинског већа господин Зоран Адамовић уз честитке за добру организацију и масовно такмичење као и напомену да ће ГО Чукарица наставити да пружа подршку шаховском клубу „Краљ“ и талентованим малишанима као и Јелена Воларов, директорка ОШ „Ђорђе Крстић“ која је истакла да јој је посебно задовољство што има прилику да сваке године угости паметну и вредну децу – шахисте.   Марија Лукић, председник Шаховског клуба “Краљ” и организатор такмичења, захвалила се ГО Чукарица на одличној сарадњи и подршци клубу у организацији масовних шаховских турнира за младе и талентоване играче не само наше Општине, као и сјајном домаћину ОШ “Ђорђе Крстић” на подршци у популаризацији ове древне игре.  

Победници по групама су следећи:  

Дечаци до 6 година:   1. Михаило Карпић 2. Павле Милановић 3. Урош Пешељ  

Девојчице до 6 година:   1. Милица Голубовић 2. Симона Маријановић 3. Леа Глишић  

Дечаци до 8 година:   1. Кристијан Јеврић 2. Урош Божић 3. Урош Станковић  

Девојчице до 8 година:   1. Тамара Јанковић 2. Зара Грујичић 3. Јулија Љубојевић  

Дечаци до 10 година:   1. Марко Н. Милановић 2. Димитрије Топаловић 3. Богдан Грубић  

Девојчице до 10 година:   1. Ана Стојановић 2. Ана Летуница 3. Теодора Стојановић  

Дечаци до 14 година:   1. Алекса Ненковић 2. Урош Ђанковић 3. Андреј Балабан  

Девојчице до 14 година:   1. Ана Савић 2. Ирина Вујатовић 3. Анисиа Савић  

Дечаци до 18 година:   1. Балша Видак Граовац 2. Димитрије Крстић 3. Лазар Цветковић  

Девојчице до 18 година:   1. Кристина Тодоровић 2. Катарина Вучићевић

Екипни пласман клубова:   1. Шаховски клуб „Краљ“ 2. Шаховски клуб „Видиковац“ 3. Основна школа “Бејза”  

Пласман свих такмичара ПЛАСМАН

Powered by WordPress | Free WordPress Templates by Free WordPress Themes | Thanks to WordPress News Themes and